Prvý stupeň ZŠ

UMELECKÁ AGENTÚRA V.ČEKOVSKÉHO uvádza 70 – minútový, hudobno-zábavný program pre žiakov základných škôl:


VESELÝ ZEMEPIS

Už po úvodnej znelke sa deti dozvedia, že budú cestovať s touto skupinou pomocou hudby a slova po celej planéte. Cesta začína na Slovensku a cez Rakúsko šup rovno do Ameriky. Aké slávne indiánske kmene tu kedysi žili a aký silný pokrik vedeli Indiáni spustiť! To deti veru vedia. A len čo doznie pravý americký rock-and-roll, na ktorý deti aj tancujú, Termix už hrá a spieva o horúcej Afrike. Text disko pesničky prezradí, aké zvieratá tu žijú. Deti sa hlásia, dostávajú cukríky za správne odpovede a po mini diskotéke v africkom pralese sa prenáša slovo i hudba do Austrálie a ďalej až do Ázie. Európske krajiny majú tiež svoje typické melódie. Uhádnuť, do ktorej krajiny sme pomocou hudby docestovali, to zvládnu aj najmenšie deti. Rozprávku o červenej čiapočke skupina Termix akosi doplietla, a tak deti opravujú a nakoniec rozprávku aj dorozprávajú. Zámerom je deti do programu zapájať, vytvoriť dobrý kontakt a docieliť, aby deti spájali učenie s príjemnými pocitmi. Skupina Termix realizuje tento program v kultúrnych sálach, ale aj priamo v areáloch škôl.

V ROZPRÁVKOVOM BUFETE

Po úvodnej znelke sú deti pozvané do rozprávkového bufetu, kde sa budú spievať pesničky, rozprávať rozprávky a bude sa tancovať.

Začíname rozhovorom o hudobnom počítači a potom z veľkého farebného výkresu deti počítajú bodky na chrbte lienky sedembodkovej – najprv anglicky a potom nemecky. Po pesničke o lienke je reč o netopierovi „Ako lieta v tme a pritom nenarazí?“ „Ako spáva?“… Za správnu odpoveď si pôjde niekto z publika na pódium po cukríky za potlesku detského publika. A hneď nasleduje aj pieseň o netopierovi.

Pieseň o lienkePrehrať na Youtube

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ďalšie pesničky sú dopĺnené veľkymi farebnými obrázkami: o veveričke, ktorá má rada oriešky, o leňochovi, ktorý má rád lentilky, o čapovanej kofole a o Bábočke pávookej, ktorá spí v korune jablone, omámená od vône.

Pieseň o lenivcoviPrehrať na Youtube

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Vystúpenie uzatvára pesnička o ježkovi, ktorý nemá rád jablká a hrušky, pretože je hmyzožravý. V programe vznikne bezprostredná atmosféra a srdečný kontakt s deťmi.